Zapisy nowelizacji ustawy hazardowej, które weszły w życie w 2017 roku (jej zapisy weszły obowiązują od 1 kwietnia oraz część od 1 lipca) mocno dotknęły firmy bukmacherskie. Zgodnie z ustawą, zagraniczne firmy mogą oferować zakłady bukmacherskie tylko pod warunkiem, że posiadają polską licencję Ministerstwa Finansów i odprowadzają podatki w Polsce. Ci, którzy nie spełniają tych warunków, nie mogą oferować swoich usług na terenie Polski. Co więcej, od 1 lipca 2017 roku istnieje tzw. rejestr domen zakazanych, dostępny na stronie Ministerstwa Finansów.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Strony internetowe bukmacherów bez odpowiedniej licencji na zakłady wzajemne są umieszczane w tym rejestrze, a dostawcy Internetu mają obowiązek blokować te domeny. Każda legalna firma bukmacherska musi również na stronie internetowej (z obowiązkowym rozszerzeniem .pl) mieć wpisany numer polskiej licencji. Każdy bukmacher oferujący zakłady bez tej licencji jest w Polsce nielegalny.

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Bardzo ważne jest to, że zgodnie z ustawą hazardową, karalne jest nie tylko prowadzenie firmy bez licencji, ale też uczestnictwo w zakładach firmy, która nie posiada odpowiednich zezwoleń- to z kolei oznacza, że graczom korzystającym z usług nielegalnych bukmacherów grozi odpowiedzialność karno-skarbowa. Właśnie dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie przed wpłaceniem pieniędzy do serwisu internetowego, czy na pewno wybrany bukmacher jest w Polsce legalny (można to sprawdzić w rejestrze domen zakazanych, który jest dostępny pod adresem hazard.mf.gov.pl- jeśli wpisany przez nas adres znajduje się w tym rejestrze jako „nielegalny”, należy poszukać innego bukmachera, w którym będzie się zawierać zakłady).

Ustawa hazardowa a nielegalne zakłady bukmacherskie

Graczowi, któremu udowodni się grę w nielegalnym serwisie, będzie musiał oddać postawione pieniądze (i wygrane) oraz zapłacić grzywnę (która może wynieść maksymalnie 3 200 000 zł). W ciągu 48 godzin od pojawienia się domeny na liście rejestru domen blokowanych, dostawca Internetu ma obowiązek zablokowania strony. Takie strony powinni zgłaszać między innymi operatorzy płatności (np. banki), którzy zauważą przelewy klientów do nielegalnych bukmacherów.

Obecnie na polskim rynku działa 9 legalnych bukmacherów- Fortuna, STS, Milenium, Totolotek, LV BET, ForBET, eTOTO, Totalbet i Superbet. Należy pamiętać, że każdy legalny bukmacher ma obowiązek odprowadzać podatek obrotowy (12%) od każdego postawionego zakładu, a kwota wygranej powyżej 2280 zł jest dodatkowo obciążona podatkiem dochodowym.

Polecamy również: https://legalni-bukmacherzy.pl/ranking-bonusow-bukmacherskich-a-zaklady-bukmacherskie-i-bonus-za-rejestracje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here