Zakłady wzajemne towarzyszą wydarzeniom sportowym niemalże od zawsze. Już w czasach starożytnego Rzymu obstawiano walki gladiatorów, jednakże opiewało to wówczas na bezpośrednie zakłady pomiędzy poszczególnymi graczami, bądź z bukmacherami, którzy po prostu posiadali dużą ilość pieniędzy i oferowali możliwość obstawiania wydarzeń mających miejsce na igrzyskach.

Z czasem rynek bukmacherski rozwinął się na tyle, że stał się w pełni zorganizowanym biznesem. W dzisiejszych czasach w każdym, nawet malutkim mieście możemy trafić na stacjonarny punkt bukmacherski, w którym dana sieć zakładów bukmacherskich daje możliwość zawierania zakładów wzajemnych.

Nawet jeśli nie mamy dostępu do stacjonarnego punktu zakładu bukmacherskiego, mamy możliwość grać przez internet, ponieważ zdecydowana większość firm, czy spółek oferujących zakłady wzajemne posiada również platformę internetową. Choć z pozoru wydaje się, że obie opcje w prawdzie nie różnią się od siebie, to istnieje kilka znamiennych różnić pomiędzy zakładami stacjonarnymi, a internetowymi.

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Punkty stacjonarne bukmacherów

Punkty stacjonarne charakteryzują się przede wszystkim inną otoczką, aniżeli zakłady internetowe. Wchodząc do stacjonarnego punktu możemy wręcz zanurzyć się w ofercie bukmachera rozpisaną na papierowych kartkach, gdzie ponumerowane wydarzenia możemy przydzielać do danych kuponów.

Postawienie kuponu wiąże się z podaniem odpowiednich numerów oraz typów kasjerowi, który drukuje dla nas kupon. W przypadku wygranego kuponu należy po prostu zamienić go na gotówkę w punkcie stacjonarnym danego bukmachera.

Warto zwrócić uwagę, że w dzisiejszych czasach bukmacherzy oferują możliwość gry na żywo w punktach stacjonarnych, co daje możliwość aktywnej gry w punkcie bukmacherskich – nie da się jednak ukryć, że tzw „zakłady live” znacznie lepiej odnajdują się w internecie.

Przeczytaj też bardzo interesujący artykuł w serwisie internetowym naszego partnera i odbierz kod promocyjny od bukmachera Totolotek i graj u legalnego bukmachera Totolotek bez podatku.

Zakłady bukmacherskie online – przez internet

Zakłady internetowe różnią się od punktów stacjonarnych tym, ze do skomponowania kuponu wystarczy tak na prawdę mysz komputerowe. Poprzez kliknięcie odpowiednich możliwości wydarzenie zostaje dodane do kuponu, a następnie wpisując daną stawkę możemy postawić kupon.

Zakłady internetowe są bardzo rozchwytywane jeśli chodzi o grę na żywo. Warto dodać, że zakłady internetowe wymagają znacznie większej weryfikacji gracza np. poprzez dosłanie skanu dokumentu tożsamości.

Co dobre, każdy nowy gracz może wykorzystać różnorodne bonusy na start takie jak np. zakład bez ryzyka, freebet, bądź bonus od depozytu. W przypadku zakładów stacjonarnych gracz musi przystać na program partnerski, który nie jest oferowany przez wszystkich bukmacherów stacjonarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here