Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to świetna okazja do typowania wyników meczów u bukmacherów. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z obowiązującym prawem, w Polsce istnieje 9 legalnych firm oferujących zakłady bukmacherskie.

Legalne zakłady bukmacherskie

W świetle prawa legalny bukmacher musi m.in. uzyskać odpowiednią licencję od Ministerstwa Finansów i odprowadzać w podatki w Polsce. Obecnie zakłady bukmacherskie są objęte dwoma podatkami- jeden dotyczy wszystkich zakładów niezależnie od kwoty, zaś drugi dotyczy tylko większych wygranych. Na szczęście podatki pobiera i odprowadza podmiot, który wypłaca nam wygraną- krótko mówiąc podatkami zajmuje się bukmacher, a my musimy jedynie wykazać kwotę podatku w deklaracji podatkowej.

Gdy obstawiamy zakłady sportowe u legalnego bukmachera (bądź inne, specjalne zakłady oferowane przez firmę bukmacherską), musimy być przygotowani na to, że jeden podatek zapłacimy na pewno, niezależnie od kwoty, którą stawiamy na dane zdarzenie- zgodnie z prawem od każdej postawionej przez nas kwoty odprowadzany jest podatek o gier w wysokości 12%- wynika to z art. 71 ust. 2 pkt 1 ustawy o grach hazardowych. (np. stawiając na dany zakład 1000 zł, wygrana będzie obliczana od kwoty pomniejszonej o 12% czyli od 880 zł- a z kolei ta kwota będzie pomnożona przez kurs zdarzenia/kuponu).

Graj w zakładach bukmacherskich Totolotek
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Legalne zakłady sportowe

Jest jednak jeszcze drugi podatek, który na szczęście dotyczy tylko większych wygranych. Chodzi w tym wypadku o podatek dochodowy w wysokości 10% od wygranej. Obejmuje on gracza, który wygra jednorazowo kwotę powyżej 2280 zł- cała wygrana powyżej tej kwoty podlega opodatkowaniu podatkiem PIT na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (sumy poniżej 2280 zł są objęte zwolnieniem od tego podatku).

Jaki bukmacher internetowy jest najlepszy i którzy bukmacherzy internetowi są legalni? Poznaj opinie na ten temat udostępniane przez profesjonalnych graczy i osoby, które bardzo dobrze znają rynek legalnych bukmacherów w Polsce: https://legalni-bukmacherzy.pl/jaki-bukmacher-internetowy-ktory-bukmacher-internetowy-jest-legalny/

Dziesięcioprocentowy podatek obejmuje całą kwotę, a nie tylko nadwyżkę od kwoty 2280 zł- tzn. kupon, w którym możliwa wygrana przekracza tą kwotę, jest objęty w całości podatkiem dochodowym (np. od wygranej równiej 5000 zł zapłacimy 500 zł podatku- wypłacona przez bukmachera wygrana będzie już obniżona o kwotę podatku).  Płatnikiem tego podatku jest organizator zakładów bukmacherskich- firma składa też odpowiednią deklarację do urzędu skarbowego, dzięki czemu gracz nie musi samodzielnie rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Kwotę tego podatku należy tylko wykazać w deklaracji podatkowej (PIT-8AR).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here