Bukmacher to osoba lub firma, która zajmuje się przyjmowaniem zakładów pieniężnych przed rozgrywkami wielu dyscyplin sportowych (m.in.: piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna siatkówka, tenis, boks, skoki narciarskie i baseball). Niektórzy bukmacherzy oferują także zakłady na sporty wirtualne oraz zakłady specjalne dotyczące polityki (np. wyniki wyborów i referendum) czy nawet muzyki (np. wyniki finału Eurowizji).

Bukmacherzy – co oferują?

Bukmacherzy mogą świadczyć zakłady na dwa sposoby- w punktach stacjonarnych (naziemnych) oraz przez Internet. Działalność firm organizujących zakłady bukmacherskie reguluje w Polsce obecnie ustawa o grach hazardowych z 19 listopada 2009 roku i która obowiązuje od 1 stycznia 2010 roku. Ustawa ta określa kary dla firm nieposiadających zgody od Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności na terenie Polski oraz określa podatek od gier, który od wprowadzenia tej ustawy wynosi niezmiennie 12%. Po nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku, w Polsce mogą działać tylko bukmacherzy oferujący legalne zakłady bukmacherskie – czyli tacy, którzy mają siedzibę w Polsce i spełniają inne warunki Ministerstwa Finansów, dzięki którym mogą uzyskać odpowiednią licencję (firmy oferujące zakłady bukmacherskie również w Internecie, muszą m.in. posiadać domenę z rozszerzeniem .pl).

Graj w zakładach bukmacherskich Totolotek
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Czym są zakłady bukmacherskie?

Sama definicja zakładów bukmacherskich jest krótka – jest to rodzaj zakładów losowych, w których trzeba poprawie przewidzieć wyniki jakiegoś zdarzenia (np. spotkania sportowego). Zakłady są przyjmowane przez bukmacherów i mogą być w zależności od wyniku zdarzenia wygrane, przegrane lub zwrócone. Wysokość ewentualnej wygranej jest zależna od ustalonego kursu na dany wynik przez bukmachera (obowiązującego w momencie zawierania zakładu).

Legalni bukmacherzy w Polsce

Obecnie na polskim rynku działa 8 legalnych bukmacherów, a różnią się między sobą głównie kursami, ofertą i ilością punktów stacjonarnych. Trzeba pamiętać, że każdy legalny bukmacher ma obowiązek odprowadzać podatek obrotowy od każdego postawionego zakładu, a kwota wygranej powyżej 2280 zł jest dodatkowo obciążona podatkiem dochodowym. Najstarszym, legalnym bukmacherem w Polsce jest Fortuna, która oferuje swoje zakłady od 1989 roku. Najmłodszymi, legalnymi firmami są Totalbet i Superbet, które świadczą usługi bukmacherskie dopiero od kilku miesiącu. Oprócz trzech wyżej wymienionych firm, na polskim rynku działa jeszcze sześć legalnych bukmacherów – STS, Milenium, Totolotek, LV BET, ForBET i eTOTO.

Jakiego bukmachera polecamy? Sprawdź ofertę bukmachera Totolotek i odbierz kod promocyjny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here