Zakłady bukmacherskie to nic innego jak forma hazardu oparta na zakładach wzajemnych pomiędzy graczem, a bukmacherem. Dosłownie rzecz ujmując gracz obstawia poszczególne wydarzenia za wybraną przez siebie stawkę po kursie narzucanym przez bukmachera (na podstawie prawdopodobieństwa wydarzenia).

W razie poprawnego obstawienia danego wydarzenia sportowego, tudzież zahaczającego o inne dziedziny życia (zależnie od oferty danego zakładu bukmacherskiego) bukmacher wypłaca wygraną w postaci sumy stawki postawionej przez gracza względem mnożnika jakim jest kurs zawarty na danym kuponie.

Kupony bukmacherskie

 Istnieje kilka rodzajów kuponów bukmacherskich, których możliwości opisze poniżej. Pierwszym z najpopularniejszych i najprostszych zakładów jest tzw. zakład pojedynczy. Zakłady pojedyncze charakteryzują się jasnymi zasadami – dotyczą one jednego wydarzenia znajdującego się na kuponie. Oprócz zakładów pojedynczych gracze mogą obstawiać również tzw. kupony AKO, czyli zakłady wielokrotne.

Ta forma zakładów jest zdecydowanie największą możliwością na zarobienie dużej ilości pieniędzy małym sumptem, jednakże wymaga trafienia kilku wydarzeń na raz. Najważniejszą cechą zakładów wielokrotnych jest fakt, że kursy poszczególnych wydarzeń mnożą się przez siebie, a następnie kurs całkowity kuponu jest mnożony przez stawkę. Trzecim typem zakładów oferowanych przez większość zakładów bukmacherskich jest tzw. zakład maxikombi, czyli zakład systemowy.

Graj w zakładach bukmacherskich LV BET
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Jest to zdecydowanie najbardziej zaawansowana forma obstawiania wydarzeń sportowych. Działa ona na zasadzie wyznaczenia kilku typów, jednakże wygrana opiera się na trafieniu kilku ze wszystkich – np. 3 z 5. W przypadku, gdy trzy z pięciu zdarzeń zagranych na kuponie systemem 3/5 kupon jest wygrany.

Zakłady systemowe wymagają doświadczenia w zakładach bukmacherskich, więc aby rozpocząć przygodę z nimi należy zapoznać się najpierw z zakładami pojedynczymi oraz standardowymi kombinacyjnymi.

Legalne obstawianie

Od 2017 roku na terenie Polski zakłady bukmacherskie zostały objęte ustawą antyhazardową. Dotyczy ona zakładów bukmacherskich, które nie odprowadzają narzuconego podatku (12% od stawki zakładu oraz 10% wygranej powyżej 2280 zł).

Należy pamiętać, że nieodprowadzanie podatku od zakładów bukmacherskich jest łamaniem prawa i wiąże się z niemałymi konsekwencjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here