Zakłady bukmacherskie cieszą się nieposkromioną, stale rosnącą popularnością. Nie da się ukryć, że ta miękka forma hazardu przy odrobinie szczęścia daje możliwość natychmiastowego pomnożenia gotówki. Nie zmienia to jednak faktu, że hazard to rzecz niebezpieczna i niezwykle wciągająca, więc łatwo się od nich uzależnić. Gra u bukmachera polega na stawianiu tzw. kuponów bukmacherskich. Kupon bukmacherski to nic innego jak wskazane przez nas typy pomnożone przez postawioną przez nas stawkę. Choć mogłoby się wydawać, że kupon to po prostu bilet na loterię, to za tym terminem kryją się trzy standardowe możliwości, z którymi należy się zapoznać, jeśli chcemy rozpocząć przygodę z zakładami wzajemnymi.

Kupon na zakład pojedynczy

Zakład pojedynczy to zdecydowanie najprostsza forma kuponu bukmacherskiego. Polega on na obstawieniu na jednym kuponie jednego wydarzenia. Krótko rzecz ujmując jedno wydarzenie obstawione na kuponie tworzy tzw. zakład pojedynczy. Jeśli typ okaże się sukcesem bukmacher wypłaca wygraną w postaci stawki przemnożonej przez kurs jednego wydarzenia zawartego na kuponie (w przypadku Polski stawka jest mnożona przez współczynnik 0.88, a każda wygrana powyżej 2280 złotych jest objęta dodatkowym podatkiem od wygranej w wysokości 10% sumy wygranej).

Graj w zakładach bukmacherskich LV BET
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Kupon na zakład kombinowany (AKO)

Zakłady kombinacyjne to zdecydowanie najbardziej ryzykowna forma obstawiania, aczkolwiek jest ona w stanie przynieść niezwykle wymierny zysk – proporcjonalnie do ryzyka. Kupony kombinacyjne zawiera się na dwa lub więcej wydarzeń, a kurs każdego z nich jest mnożony przez kurs całkowity kuponu. Zdarza się, że odpowiednio dobrane wydarzenia na kuponie kombinacyjnym pozwalają wygrać niebotyczne sumy pieniędzy względem niskiej, nawet kilkuzłotowej stawki. Nie da się jednak ukryć, że trafienie dużej ilości wydarzeń na kuponie jest mało prawdopodobne, ponieważ jak wiadomo sport opiewa na wiele niespodzianek – z tego tytułu kupony kombinacyjne muszą być oparte na dogłębnej analizie wydarzeń.

Zakład systemowy

Zakład systemowy to zdecydowanie najbezpieczniejsza forma kuponu kombinacyjnego. Polega on na obstawieniu kilku wydarzeń, z możliwością wygranej mimo nietrafionych typów zawartych na kuponie. Gracz narzuca w tym przypadku stawkę dla poszczególnej typów trafionych z puli zawartej na kuponie. Zdecydowanie ten typ gry wymaga wtajemniczenia i niemałej wiedzy, ponieważ zakłady systemowe wymagają nie tylko umiejętnego typowania, ale również rozmieszczania stawek poszczególnych zakładów.

Kupony bukmacherskie oferowane przez zakłady mogą być również kuponami specjalnymi. Mowa tutaj o promocyjnych opcjach, czyli tzw. zakładów bez ryzyka, bądź przy użyciu akumulatora AKO. Jest to jednak w pełni uzależnione od oferty danego bukmachera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here